Branky a sloupky

Branky

Branky jsou svými rozměry konstruovány pro všechny kategorie zvířat (dojnice, telata, jalovice, býci) a pro všechny typy provozů (produkční stáje, porodny, přeháněcí uličky apod.). Jejich rozměrové řady odpovídají normám EU a potřebám konkrétních provozů. Konstrukčně jsou řešené jako svařence. Nedílnou součástí branek jsou panty a zajištění branek.

Sloupky

Pro zavěšení hrazení, branek, některých typů lehacích boxů a žlabových zábran slouží sloupky. Tyto se liší podle použití konstrukcí, délkou, tvarem, kotvením...

Zdvihací branky

Zdvihací branky FARMTEC lze umístit do stájí pro dojnice do prostorů, kde není možno instalovat klasickou stranovou branku. Zdvihací branky lze ovládat ručně nebo elektricky nebo na dálkové ovládání.

Jednoduché a fyzicky nenáročné ovládání zdvihací branky je její předností. Díky zdvojeným kladkám a doplnění pomocných lanek nedochází ke vzpříčení branky při jejím pohybu nahoru či dolů. Dosedací dorazy jsou montované, to umožňuje případné umístění sloupků do různých výšek nebo umístění branky do určité výšky. Díky novému dosedacímu dorazu a odpruženém čepu se branka zajistí „sama“, pouhým postrčením branky směrem k dorazu. Pro odjištění/zajištění zdvihací branky stačí jedna ruka.

Sloupky je možné kotvit buď na beton nebo do betonu, v takovém případě je sloupek opatřen nerezovým návlekem. Pro sloupek je použit jekl 150x100, který zajišťuje pevnost v ohybu a stabilitu celku. Různé délky zdvihacích branek – od 3 do 6 m. Při opotřebení pružiny je pamatováno na snadnou výměnu, není třeba rozebírat celou branku.