Vzduchotechnika a klima ve stáji, osvětlení stáje, navíjecí vrata

Tubusová (rukávcová) ventilace ve stájích pro telata

Tubusová ventilace by měla být standardní součástí každé stáje pro telata. Dimenzuje se podle konkrétních podmínek a rozměrů stáje. Při používání tubusové ventilace dochází k podstatnému snížení infekčního tlaku na telata a tím k prevenci výskytu respiratorních onemocnění.

Jde o jednoduchý, investičně i provozně nenáročný systém ventilace. Doporučujeme tubusovou ventilaci používat zejména do stájí s individuálními boxy, ale také v kotcových stájích s telaty v rostlinné výživě. 

Axiální ventilátory ve stájích pro dojnice

V nabídce máme různé typy axiálních ventilátorů (horizontální i vertikální), jejich průměry a výkony navrhujeme dle daných podmínek a prostoru ve stáji. 

Hybridní ventilace ve stájích pro dojnice

Na rozdíl od konvečních systémů přirozené ventilace pomocí otevřených bočních stěn a cirkulačních ventilátorů nad lehacími boxy nebo krmištěm, jsou u tohoto systému ventilátory umístěné v bočních stěnách. Tím je, vedle proudění vzduchu, zabezpečena také jeho výměna i za bezvětří. Ventilátory tlačí čerstvý vzduch směrem na lehací boxy. Ventilátory se využívají pouze v letním horkém období, kdy by měly vyměnit vzduch ve stáji 40 až 60 krát za hodinu. 

Boční svinovací plachty

Navíjení pomocí ručního či elektrického ovládání, ovládání meteorologickou stanicí.

Posuvné polykarbonátové stěnové desky

Elektricky nebo manuálně ovládané polykarbonátové stěnové desky.

Rolovací (navíjecí) vrata

Vyrábíme navíjecí vrata s ručním pohonem, elektrickým pohonem, s dálkovým nebo tlačítkovým ovládáním. V nabídce máme různé typy a barvy plachet, možný je také jejich potisk.

Větrací hřebenové štěrbiny; Protiprůvanové sítě; Lamelové průchody

Nabízíme různé průměry ok sítí a různé barvy. 

Zvlhčování vzduchu

Zvlhčování vzduchu je určeno ke zkvalitnění klimatu ve stáji především za vyšších teplot v letním období.

Osvětlení stájí, dojíren, čekáren, hal, skladů, dílen ...

Osvětlení stáje má vliv na příjem krmiva a tím i na užitkovost dojnic. Pro osvětlení stájí se používají světla s kombinovaným provozem (denní a noční svícení). Pro osvětlení stájí, hal, dojíren, skladů a pod. navrhujeme především úsporná LED prachotěsná svítidla FARMSVIT s kovovým korpusem, která vynikají dlouhou životností a snadno se udržují.

Důležitým technickým detailem těchto svítidel je samostatné uložení zdroje tak, aby bylo zaručeno jeho správné chlazení. Součástí cenové nabídky je samozřejmě světelný projekt.

V nabídkce máme také řadu FARMSVIT - LED svítidla venkovní, pro pouliční osvětlení areálů.

Napište nám svůj dotaz

Vaše adresa slouží pouze pro zpětnou odezvu.